Sahi şampiyon olan biz miyiz?

Ayrılık zordur! Ayrılıkta günler sayılır sayılmasına da birer birer mi yoksa onar onar, biner biner mi sayılır bilinmez! Ayrılığı yaşayan bilir, günler geçtikçe boğazın nasıl düğümlendiğini ancak yaşayan bilir! Hele hele gözünün önünde olup, uzanıversen tutacağın kadar yakın olup da ayrı kalmanın zorluğu, vuslatın coşkusundan belli olur!

AK Parti’nin vuslat kurultayını seyrettim. Ülkemize, ümmet coğrafyasına ve insanlığa bu vuslat hayırlı olsun, nice yüreği yaralılara şifa olsun bu vuslat inşallah!

Olur, elbette olur! Daha genç dönemlerinde bile ne yaralı yürekleri kavuşturup, ne çok mazlumun gülmesine vesile olmadı mı?

Yeter ki bu vuslat heyecanına çelme takmaya, heyecanlı yüreklerin arasına fesat sokmaya çalışanlara fırsat vermesinler! AK Parti on beş yıllık hizmet yolunda düşmandan çekmedi, bu kolpacılardan çektiği kadar!

Es Medya Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ethem Sancak Bey’in de “Yeni Atılım Dönemi” hamlesine katkısı elbette büyük olacaktır.

Fenerbahçe’nin basketbolda Avrupa şampiyonluğu kutlamalarını seyrediyorum!

Sevinç çığlıkları sokaklarda inliyor, ancak Fenerbahçe’nin sokakları sevice boğan bu zaferi kazanan kadrosuna, bizim mahallenin gençlerinden kaç evladımız var diye şöyle bir bakıyorum:

Buyurun; Ali Muhammed,  Bogdanovic, Kalinic, Udoh, Vesely, Nunnally, Sloukas, Datome, Antic, Melih Mahmutoğlu, Bennett!  Sadece Melih Mahmutoğlu ismi tanıdık geliyor! Sporcuları taşıyan otobüste bir kaç sporcu ayakta sevinmekte diğerlerinde hiç bir hareket yok!

2000 yılında da Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğuna sevinmiştik, bendeniz de Anadolu turnesindeydim ve maçın etkisiyle o gece oyunumuzda sadece bir kaç kişi vardı!

ahmet yenilmez

ahmet yenilmez

ahmet yenilmez

Popescu’nun, Hagi’nin gollerine, Taffarel’in kurtarışlarına nara atmıştı sokaklarda insanımız! Peki, bugün aynı Galatasaray ne durumda? 2000 yılında golüne sevindiğimiz Ponescu’nun, Hagi’nin yerine, geçen 17 yılda kaç gencimizi koyabildik?

Galatasaray’ın kalesinde hala Muslera var!

Acaba kaç paraya mal oldu bu Avrupa şampiyonluğu? Acaba Fenerbahçe Spor Kulübünün borcu ne kadar?

2000 yılında UEFA şampiyonu olan Galatasaray elinde avucunda ne varsa satmasına rağmen borçlarını hala ödeyemiyor!

Memleketimin takımı Orduspor, Cuper’ i getirmişti, onlarca da yabancı futbolcu… Beş yılda Avrupa kupasında olacak Orduspor demişti, zamanın kulüp başkanı! Orduspor beş yıl sonra amatör kümeye düştü, bütün tesislerinden çıkarılıp kapıya kondu!

Şu anda sevinenlerin kaçının, milli sporumuz Güreşin olimpiyatlardan çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğundan haberi var?

Geçen yazımda “seyrediyorum”, hatta “Nereden mi? Salı’ya” demiştim!

Burası neresi mi?

Burası övündüğümüz Anadolu Liselerinden birinin salonunun kulisi!

İstanbul’un Bağcılar, Sultangazi ilçelerinde, hani şu içimizi yakan Gazi Mahallesi Olayları’nın yaşandığı yerdeyim! Dışarıdan Fenerbahçe zaferinin sevinç çığlıkları geliyor, Bense birazdan merhum Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan “Safahat” piyesimi oynayacağım! Sahi, bizim Fenerbahçe mi Avrupa şampiyonu oldu?

Bir Cevap Yazın